Culturea: Cestuj jinak!

Culturea: Cestuj jinak!

Myslíme si, že cestování není o nakupování zážitků, ale že je o skutečném prožívání, o přátelství a objevování. Podle nás je mnoho krásných způsobů jak projet svět křížem krážem a zároveň ctít tyto hodnoty a samotnou cestu použít jako nástroj k objevení sebe sama tak, jak se ještě neznáme.

A to je důvod, proč jsme se zaměřili na tato čtyři pro nás esenciální témata a přizvali si do našeho malebného Zlína skutečně vysloužilé cestovatele, kteří nám mají skutečně co říct. A nemají to vyčtené z knih, ale jejich příběhy a moudrost vychází z otlačených zad a propocených šatů.

Základní údaje:

Termín: 21.3.2018
Místo: Zlín, Golden Apple Cinema, sál 1 (nám. Míru 174, 760 01 Zlín)
Začátek: 18:00
Vstupenky: v předprodeji GACinema online nebo na pokladnách (na pokladně je možné uplatnit slevu student/senior)

Koupit lístek

Naši přednášející:

Digitální nomádství: Matouš Vinš
z Travel bible

Cestovat dlouho, třeba několik let v kuse, není zdaleka tak nedosažitelné, jak si většina lidí myslí. Přes 4 roky žiju jako digitální nomád – pracuji na dálku a mohu být téměř kdekoliv, kde mám přístup na internet. Ukážu ti, jak se takovým nomádem můžeš stát i ty, případně jak si najít jiný způsob, kterým můžeš dlouhodobé cestování financovat.

Žiju jako digitální nomád a většinu roku trávím na cestách. Napsal jsem spolu s Petrem Novákem Travel Bibli a nově knížku Travel Jobs, která ukazuje způsoby, jak si na cestách vydělávat.

Cestování s dětmi: Tomáš a Jana Hájkovi
z objevimesvet.cz

Nebojte se cestovat s dětmi! To je naše hlavní poslání, které šíříme na webu www.objevimesvet.cz ale i na našich kurzech Naučmese.cz nebo na přednáškách jako je tato. Připomeneme vám, že s dětmi vaše cestování nekončí! Naopak může začít jeho zcela nová, nečekaná kapitola. Poradíme, jak se prokousat přes počáteční trable a přidáme jeden skvělý tip, jak nejlépe začít s dětmi cestovat!

Jsme rodiče dvou báječných dětí. Když s nimi nejsme na cestách, tak spřádáme plány na další cesty nebo lovíme inspiraci u jiných cestovatelských rodin!

Lowcost cestování: Honza Macháček
z Lowcost race a Cestolet.cz

Cestování není drahé. Sám jsem toho příkladem. Cestuji několikrát do roka a stále jsem nepřišel na buben. Stačí znát pár fíglů. Mrknem na tipy, jak sehnat levné letenky a jak bydlet zadarmo. Zmíním se i o aplikacích do mobilu, které vám ušetří nejednu korunu. Na závěr přihodím tip, na jedno velké letní dobrodružství, ze kterého budete mít tolik zážitku, že nebudete vědět, který vyprávět dřív. Nestojí ani korunu, vystačíte si pouze s úsměvy. Pro nedočkavce – kuk na Cestolet.cz a Lowcostrace.com

Cestuji bez plánu s kšiltovkou na hlavě a pokud to jde, tak cestou omrknu nějakou tu poušť.

Zodpovědné cestování: holky
z Czech Zero Waste

Minulé jaro jsme testovaly, jak se dá Skotsko projet s batohem na zádech, minimem odpadu a s co nejnižší uhlíkovou stopou. Nasbíraly jsme stovky zážitků, které nás utvrdily v tom, že cestovat bezodpadově a odpovědně je radost. A nejen ve Skotsku. Ono to totiž jde alespoň trochu skoro všude… Na Ukrajině, v Moldavsku, v Dánsku, ve Středoafrické republice i na Tchaj-wanu. Nachystejte si láhev na vodu, krabičku na jídlo, plátěný pytlíček na místní dobroty a pojďte zodpovědněji cestovat s námi.

Už přes tři roky se snažíme žít a cestovat bez odpadu. Společně o tom píšeme blog Czech Zero Waste.

Koupit lístek