Norská kuchyně tak, jak ji neznáte

V dnešním článku se ponoříme do tajů norské kuchyně. Ti, kteří nemají rádi ryby, si dnes asi nepřijdou na své. Norská kuchyně, stejně jako každá jiná, vaří svá jídla podle toho, jaké byly možnosti dané země. Norsko, jak jeho zeměpisná poloha napovídá, je severní stát, který využívá možností moře. Pro Nory je typický rybolov. Není tedy záhadou, že se na jejich stolech objevují především ryby jako jsou: tresky, sledi, lososi (a to i v pokrmech, kde byste to nečekali).

Pokud dumáte nad tím, jestli i oni mají nějaký svůj typický národní pokrm, pak vězte, že jich mají více než my Češi. Je to proto, že Norsko se člení na spoustu fjordů a je obtížné se dostat z jednoho fjordu na druhý. Tím pádem lidé, kteří žijí v Oslu, nebudou znát jídlo těch, kteří žijí na samém severním cípu země. Nicméně mezi ty nejhlavnější pokrmy se dají zařadit tyto chuťovky:

Fiskepuding
Jak už název napovídá jedná se o puding, který je rozmíchaný s rybím filé.

Fiskekaker
Jedná se o pokrm, který je vyrobený z rybího filé, bramborové moučky, cibule a slaniny.  Z této směsi se pak vytvoří karbanátky, které se pečou v troubě.

Ovnsbakt laks
Jedná se o pokrm z lososa plněného pórkem, celerem a mrkví.

Pasta med rokt laks
Pasta? Med? Losos? Co má člověk od tohoto názvu očekávat? Je to těstovinový pokrm s omáčkou z cibule, rybího vývaru, smetany a proužků lososa nebo uzeného pstruha. Říkáte si, kde se najednou vzaly v Norsku těstoviny? Překvapivě i v Norsku mají těstoviny, akorát mají jinou podobu než jsou lidé zvyklí ve zbytku Evropy. Například norské Makkaroni nejsou naše typické makarony, nýbrž se jedná o naše česká kolínka.

Finnebiff
Máte spoustu typů na různé pokrmy s masa a ryb, ale nevíte, co k nim dát za přílohu? Zkuste Finnebiff, jsou to vařené brambory a ušlehané brusinky.

Raspeballer
Finnebiff vás nezaujal? Pak vás určitě potěší něco typičtějšího pro Čechy. Jsou to bramborové knedlíky s ječnou moukou a slaninou. Zajímavostí je, že se tyto knedlíky podávají s řepnou kaší a bramborami.

Betasuppe, Fiskesuppe, Gul Ertsuppe
To jsou tři názvy pro ty nejtradičnější norské polévky. Betasupper se dělá ze zeleniny a masa, Fiskesupper je z tresky a lososa. Gul Erstuppe se připravuje ze žlutého hrášku a slaniny.

Norská kuchyně ovšem není jen o rybách. Pokud vám ryby moc nechutnají, pak můžete zkusit i jiné druhy masa, které pro naši krajinu nejsou tak typické, a to: losí, sobí nebo ovčí maso. A proto dalším bodem, u kterého se musíme zastavit při putování norskou kuchyní, jsou rozhodně typická vánoční jídla. Ale pozor! Tady už je to jen pro silné žaludky. Typickým vánočním pokrmem v Norsku je totiž ovčí hlava. Ovci si Norové dopřávají hlavně o Vánocích, což můžeme vidět i u dalšího pokrmu, který se nazývá Pinekjott a jsou to ovčí žebra. Nicméně, pokud by se někomu příčilo, jíst ovčí maso, tak dalším typicky vánočním jídlem je marinovaná treska s bramborem nazývaná Lutefisk. To už zní trochu lépe, ne?

Říkáte si, že i když se třeba v Norsku dobře nenajíte, tak se aspoň určitě dobře napijete. Pokud máte rádi vodu z kohoutku tak určitě ano. Ale pokud prahnete po nějakém lahodném alkoholickém moku, budu vás muset zklamat. Alkohol jde v Norsku sehnat jen s velkými obtížemi. Norsko totiž nechce jít ve šlépějích Ruska, a proto raději nastolilo tvrdou protialkoholovou politiku. V klasickém obchodě s potravinami seženete láhev alkoholu jen velmi stěží. Alkohol se dá koupit pouze ve státní prodejně nazývané Vinmonopolet. V současnosti se smí v Norsku prodávat pivo, nicméně po osmé hodině večerní (v pátek a v sobotu už po šesté) vám ho už nikdo neprodá. Ale nemyslete si, že Norové abstinují. Je pravdou, že statistika ukazuje, že Norové moc velcí alkoholici nejsou, nicméně je to tím, že celou svou průměrnou spotřebu vypijí najednou. Jak je to možné, ptáte se? Mladí Norové se pravidelně z pátku na sobotu a ze soboty na neděli rádi opíjejí. Je to jejich páteční tradice si dát sklenku (láhev) něčeho tvrdšího. Nezáleží na tom, jaký alkohol pijete. Jde jen o to, aby tam bylo co nejvíce procent alkoholu a abyste se do stavu blaženého uvedli, co  možná nejdříve to jde. Nejlépe ještě před tím, než jdete na noční tah.

Yvonne Krajčová