x

text_casnazov_prednasky

text

Řecko - nejen - autem

Jedna z doprovodných akcí festivalu Culturea láká na povídání o cestách Karavanem po Řecku. Cestovat se však dá různě, a tak někteří milovníci této středomořské destinace vyrážejí i osobním automobilem. A nejen to.

Projekt Řecko-autem vznikl jako webová prezentace pro komunitu milovníků cestování do Řecka. Pavel, Mirka a Mirin, trojice zakladatelů této webové platformy, nedávno oslavili výročí 10 let od startu webových stránek a překročili magickou hranici 1 milionu unikátních návštěv na webu.

Autentické příběhy z cest, fotky, rady, doporučení, aktuality. To vše z jedné adresy, psané a focené rukama samotných více či méně zcestovalých milovníků Řecka. To znamená recko-autem.cz. V reálném světě to jsou to stovky a tisíce hodin dobrovolnické práce. Ostatně Pavel, jeden ze zakladatelů portálu to vystihuje takto: „Někdy si říkám, že jedeme na „dobré slovo“, které dokáže ocenit snahu ostatních a motivuje dál…“ Můžeme jen dodat, že v R-A mají veškeré naše uznání.

Od svých počátků již na webu aplikovali několik užitečných nástrojů jako je diskuzní fórum, díky kterým mohou návštěvníci stránek snadněji sdílet své příběhy a rady o cestování v Řecku. Nejen díky těmto vychytávkám se časem v R-A dostali do kontaktu s rodilými Řeky, kteří jim často pomáhají konzultovat nejasnosti a aktuality, na které by čeští turisté mohli narazit.           

Řecko-autem je především zaměřené na cestovatele, kteří se rozhodli vyjet za krásami Řecka na vlastní pěst – autem.  Cenné informace, doprovázené velkým množstvím fotografií,  zde však najdou i ostatní turisté, kteří chtějí Řecko navštívit, nebo  o své cestě do této země právě přemýšlejí A to bez ohledu na způsob dopravy.

Pokud taky patříte mezi milovníky Řecka, rozhodně se nechte inspirovat zkušenostmi zde: www.recko-autem.cz

Jakub Holšán